TMK021CG7R2CK-W
Mfr.Part #
TMK021CG7R2CK-W
Description
CAP CER 7.2PF 25V C0G/NP0 008004
Thickness (Max) :
0.006 0.14mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
Capacitance :
7.2pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TMK021CG7R2CK-W
TAIYO YUDEN TMK021CG7R2CK-W
M 7.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)