TMK021CG4R4BK-W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMK021CG4R4BK-W
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.4PF 25V C0G/NP0 008004
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness (Max) :
0.006 0.14mm
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Published :
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
008004 (0201 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
M
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4.4pF
Thickness :
152.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TMK021CG4R4BK-W
TAIYO YUDEN TMK021CG4R4BK-W
M 4.4pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)