TMK021CG3R3BK-W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMK021CG3R3BK-W
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 008004
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
M
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.006 0.14mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3.3pF
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
152.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
008004 (0201 Metric)
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Datasheets
TMK021CG3R3BK-W
TAIYO YUDEN TMK021CG3R3BK-W
M 3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)