TMF212B7104MGHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMF212B7104MGHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
M
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.1μF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
TMF212B7104MGHT
TAIYO YUDEN TMF212B7104MGHT
M 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)