TLR2BWDTD6L00F50
Mfr.Part #
TLR2BWDTD6L00F50
Description
RES 6M OHM 1% 1W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
6mOhm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.032 0.81mm
Datasheets
TLR2BWDTD6L00F50
KOA Speer Electronics, Inc. TLR2BWDTD6L00F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TLR Series, Metal Element, 6mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C