TLR2BWDTD11L0F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLR2BWDTD11L0F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11M OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.032 0.81mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TLR
Composition :
Metal Element
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Terminal Shape :
ONE SURFACE
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
11mOhm
Datasheets
TLR2BWDTD11L0F50
KOA Speer Electronics, Inc. TLR2BWDTD11L0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TLR Series, Metal Element, 11mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C