TLNL227M006R1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLNL227M006R1000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 1411
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
L
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitance :
220μF
Published :
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1Ohm
Height :
1mm
Number of Terminations :
2
Series :
TLN
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Ripple Current :
98mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Length :
3.5mm
Terminal Shape :
J BEND
Leakage Current :
0.0264mA
Voltage - Rated DC :
6.3V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Depth :
2.8mm