TLM2BER018FTD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLM2BER018FTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.018 OHM 1% 1/2W 1206
Stock
24
In Stock :
24
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
18mOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Current Sense
Series :
TLM, CGS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2015
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.029 0.73mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
TLM2BER018FTD
TE Connectivity AMP Connectors TLM2BER018FTD
TLM, CGS Series, Metal Foil, 18mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C