TLJW157M010R0200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLJW157M010R0200
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2312
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Lead Pitch :
2.9mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Capacitance :
150µF
Length :
6mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Manufacturer Size Code :
W
Leakage Current :
15µA
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated AC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage :
10V
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Series :
TLJ
Type :
Molded
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Depth :
3.2mm
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
1.5mm
Radiation Hardening :
No
Polarity :
Polar
Terminal Shape :
J BEND
Mount :
PCB, Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
671mA