TLI4970-D050T5XUMA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLI4970-D050T5XUMA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
MAGNETIC SWITCH CURRENT SENSOR
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Current Sensors
Halogen Free :
Halogen Free
Terminal Form :
NO LEAD
Interface :
SPI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Linearity :
1.6 %
Supply Voltage :
3.3V
Pbfree Code :
yes
Bandwidth :
18 kHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Output Type :
Digital
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
7mm
Polarity :
Unidirectional
Additional Feature :
SEATED HGT-NOM
Number of Terminations :
8
ECCN Code :
EAR99
Number of Channels :
Packaging :
Cut Tape
Terminal Position :
Dual
Analog IC - Other Type :
ANALOG CIRCUIT
Temperature Grade :
Industrial
Accuracy :
3.5 %
Response Time :
57 μs
Factory Lead Time :
26 Weeks
Max Supply Current :
20mA
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
SMD/SMT
Frequency :
18kHz
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.5V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Pins :
8
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
2016
Number of Functions :
Current - Sensing :
50A
Min Operating Temperature :
-40°C
Introducing Current Sensors Infineon Technologies TLI4970-D050T5XUMA1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:18 kHz, Number of Terminations:8, Number of Channels:1, Package / Case:SMD/SMT, Number of Pins:8, TLI4970-D050T5XUMA1 pinout, TLI4970-D050T5XUMA1 datasheet PDF, TLI4970-D050T5XUMA1 amp .Beyond Current Sensors Infineon Technologies TLI4970-D050T5XUMA1 ,we also offer CSDA1DA, CR9580-20, FG-R05-3A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.