TL4051A12IDCKR
Mfr.Part #
TL4051A12IDCKR
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-5
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Mount :
1
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Lead Free :
Contains Lead
Length :
2mm
Tolerance :
±0.1%
Base Part Number :
TL4051
Pin Count :
5
Max Output Current :
12mA
Number of Functions :
Terminal Pitch :
0.65mm
Temp Coef of Voltage-Max :
50 ppm/°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Shunt
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Current - Cathode :
65μA
Noise - 10Hz to 10kHz :