TL-N20ME2 5M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TL-N20ME2 5M
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ingress Protection :
IP67
Package / Case :
Module
Sensing Distance :
0.787 (20mm)
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Material - Body :
Plastic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Sensor Type :
Inductive
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V~30V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Shielding :
Unshielded
Response Frequency :
40Hz
Indicator :
LED
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Datasheets
TL-N20ME2 5M
10V~30V Inductive Module Plastic Cable Leads Module
TL-N20ME2 5M Overview
TL-N20ME2 5M Features
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.787 (20mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 40Hz