TKH45P1R00FE-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TKH45P1R00FE-TR
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
PFC10 (TO-126 SMT)
Datasheet
Download
Description
RES 1 OHM 1% 45W TO252
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.472Lx0.323W 12.00mmx8.20mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
30 Weeks
Resistance :
1Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
TKH
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
PFC10 (TO-126 SMT)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
45W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TKH45P1R00FE-TR
Ohmite TKH45P1R00FE-TR
TKH Series, Thick Film, 1Ohm, 45W, ±1%, -55°C~175°C