TI23015A0000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TI23015A0000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Color :
Green
Number of Levels :
1
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Screw Thread :
M2.5
Housing Material :
Thermoplastic
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Mating Orientation :
Horizontal with Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.197 5.00mm
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Feature :
Interlocking (Side)
Positions Per Level :
23
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Ti
Voltage :
300V
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Current :
10A
Wire Gauge :
12-22 AWG
Datasheets
TI23015A0000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek TI23015A0000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, TI23015A0000G pinout, TI23015A0000G datasheet PDF, TI23015A0000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek TI23015A0000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG Ti