TI1701500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TI1701500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 17P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Voltage :
300V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Current :
16A
Number of Levels :
1
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Feature :
Interlocking (Side)
Screw Thread :
M2.5
Pitch :
0.197 5.00mm
Color :
Green
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Wire Gauge :
12-22 AWG
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Ti
Positions Per Level :
17
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Housing Material :
Thermoplastic
Datasheets
TI1701500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek TI1701500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, TI1701500000G pinout, TI1701500000G datasheet PDF, TI1701500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek TI1701500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG Ti