THJB225K025R1500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
THJB225K025R1500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Weight :
15.989131mg
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
2.2μF
Width :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
25V