TH3C156K025D1200
Mfr.Part #
TH3C156K025D1200
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2312
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm