TH3B476M6R3F1800
Mfr.Part #
TH3B476M6R3F1800
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Length :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
6.3V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%