TH3B476K6R3D1800
Mfr.Part #
TH3B476K6R3D1800
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5052mm
Width :
2.794mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
6.3V