TH3B336M6R3C1700
Mfr.Part #
TH3B336M6R3C1700
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
2.794mm
Capacitance :
33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
6.3V
Manufacturer Size Code :
B
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm