TH3B156M6R3D1800
Mfr.Part #
TH3B156M6R3D1800
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 20% 6.3V 1411
Length :
3.5052mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
15μF
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Voltage - Rated :
6.3V
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm