TH3A106K6R3C2700
Mfr.Part #
TH3A106K6R3C2700
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1206
Voltage - Rated :
6.3V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Length :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Manufacturer Size Code :
A
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Shape :
J BEND
Width :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm
Capacitance :
10μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%