TFR24AH10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFR24AH10
Manufacturer
ITT Cannon
Description
CONN STRAIN RELIEF 24POS PLUG
Manufacturer :
ITT Cannon
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Accessory Type :
Hood and Strain Relief
Features :
Flame Retardant
Number of Positions :
24
ECCN Code :
EAR99
Base Product Number :
TFR24
Product Type :
Automotive Connectors
For Use With :
ITT Cannon TFR Series 24Pos Rectangular Plug Connectors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Product Status :
Active
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Flame Retardant
Subcategory :
Automotive Connectors
Pbfree Code :
yes
Series :
Trident Rectangular
Brand :
Package :
Bag
Connector Type :
RECTANGULAR POWER CONNECTOR
For Use With/Related Products :
Trident Rectangular Plugs
Published :
RoHS :
Details
Product Category :
HTS Code :
Datasheets
TFR24AH10
ITT Cannon TFR24AH10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM