TFMAJ78A
Mfr.Part #
TFMAJ78A
Package / Case
DO-214AC-2
Description
TVS DIODE 91.3VWM 126VC DO214AC
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Packaging :
Reel
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Polarity :
Unidirectional
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Breakdown Voltage :
86.7 V
Rectron
Package / Case :
DO-214AC-2
Clamping Voltage :
126 V
Brand :
Rectron
Working Voltage :
78 V