TFM322512ALMA100MTAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFM322512ALMA100MTAA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 360 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
1.2A
Current - Saturation :
1.6A
Ratings :
AEC-Q200
Inductance :
10μH
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Metal
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Series :
TFM-ALMA
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type :
Thin Film
TDK Corporation TFM322512ALMA100MTAA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD