TFF1003HN/N1,115
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFF1003HN/N1,115
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
24-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC FREQUENCY GEN TX/TXRX 24HVQFN
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
JESD-30 Code :
S-PQCC-N24
Number of Circuits :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Frequency (Max) :
13.05GHz
Differential - Input:Output :
Yes/No
Ratio - Input:Output :
1:4
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
PLL :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Base Part Number :
TFF1003
Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
24
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Position :
QUAD
Terminal Pitch :
0.5mm
Input :
Clock
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Pin Count :
24
Main Purpose :
Ku band VSAT applications
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
TFF1003HN/N1,115
NXP Semiconductors TFF1003HN/N1,115
Application Specific Clock/Timing NXP Semiconductors TFF1003HN/N1,115 Overview
TFF1003HN/N1,115 Features
TFF1003HN/N1,115 Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN