TECBTA2440W40KD1WJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TECBTA2440W40KD1WJ
Manufacturer
TECHNO LED LIGHTS
Description
2-PACK LED TROFFER LIGHT 2X4 40W
Stock
86
In Stock :
86
Manufacturer :
TECHNO LED LIGHTS
Product Category :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Current - Max :
Lens Type :
Flat
Color :
White, Neutral
Configuration :
Rectangle
Package :
Bulk
Series :
TECBTA
Current - Test :
Product Status :
Active
Light Emitting Surface (LES) :
Wavelength :
Height :
59.94mm
Temperature - Test :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
100 ~ 277VAC
Lumens/Watt @ Current - Test :
125 lm/W
Size / Dimension :
1212.00mm L x 603.00mm W