TDBS24-1250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TDBS24-1250
Manufacturer
Allied Components International
Description
Low Profile Power Transformer
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Product Category :
Power Transformers
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Isolation :
4200VAC
Package :
Box
Center Tap :
No
Primary Winding(s) :
Dual
Secondary Winding(s) :
Dual
Voltage - Primary :
115V, 230V
Termination Style :
PC Pin
Current - Output (Max) :
1.25A
Series :
Voltage - Secondary (Full Load) :
12V
Power - Max :
30VA
Height - Seated (Max) :
39.68mm
Size / Dimension :
66.67mm L x 55.56mm W
Datasheets
TDBS24-1250
Allied Components International TDBS24-1250
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Hammond Manufacturing
    XFRMR PLATE 3,904V 1.6A 0-240V