TCR3DF19,LM(CT
Mfr.Part #
TCR3DF19,LM(CT
Description
IC REG LINEAR 1.9V 300MA SMV
Current - Output :
300mA
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
PSRR :
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max) :
0.4V @ 300mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C