TCP0G335M8R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCP0G335M8R
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 4V 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
P
Factory Lead Time :
53 Weeks
Tolerance :
±20%
Height :
1.2mm
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17.5Ohm
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
4V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.25mm
Capacitance :
3.3μF
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Published :
Leakage Current :
0.0005mA
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tan Delta :
0.2
Lead Free :
Lead Free
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm