TCFGB1C685M8R
Mfr.Part #
TCFGB1C685M8R
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Feature :
Fail Safe with Built-in Fuse
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Manufacturer Size Code :
B
Length :
3.5052mm
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TCFGB1C685M8R
ROHM Semiconductor TCFGB1C685M8R
6.8μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)