TCD4032-19.20M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCD4032-19.20M
Manufacturer
Pletronics, Inc
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Pletronics, Inc
Product Category :
Oscillators
Output Format :
Sine Wave
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency :
19.2 MHz
Length :
5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
±4.5ppm
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 80 C
Type :
VCTCXO
Series :
TCD4
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
2 PPM
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Voltage - Supply :
3.3V
Height :
1.5 mm
Output :
Clipped Sine Wave
Mounting Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Width :
3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Load Capacitance :
10 pF
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
0°C ~ 80°C
Minimum Operating Temperature :
0 C
Current - Supply (Max) :
3mA