TC045150WH60133BH1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC045150WH60133BH1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 600PF 13KV NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
600pF
Series :
TC
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
13000V 13kV
Height Seated (Max) :
6.142 156.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
1.772Dia 45.00mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Packaging :
Bulk
TC 600pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±5% 1.772Dia 45.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TC045150WH60133BH1 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 1.772Dia 45.00mm.
TC045150WH60133BH1 Features
a size/dimension of 1.772Dia 45.00mm