TC045150WF20238BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC045150WF20238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2000PF 12KV NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
1.772Dia 45.00mm
Packaging :
Bulk
Series :
TC
Capacitance :
2000pF
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
12000V 12kV
Mount :
Chassis Mount
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
6.142 156.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
TC 2000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±20% 1.772Dia 45.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TC045150WF20238BJ1 Overview
A 1.772Dia 45.00mm size/dimension program is available for this device.
TC045150WF20238BJ1 Features
a size/dimension of 1.772Dia 45.00mm