TC020080VY12238BJ1
Mfr.Part #
TC020080VY12238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 7KV NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
7000V 7kV
Mount :
Chassis Mount
Capacitance :
1200pF
Height Seated (Max) :
3.189 81.00mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Bulk
Size / Dimension :
1.575Dia 40.00mm
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Published :
Tolerance :
±20%
TC 1200pF 7000V 7kV Ceramic Capacitor ±20% 1.575Dia 40.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TC020080VY12238BJ1 Overview
A program's size/dimension is 1.575Dia 40.00mm for this device.
TC020080VY12238BJ1 Features
a size/dimension of 1.575Dia 40.00mm