TC020080BP80136BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC020080BP80136BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 800PF 8KV NONSTND
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
3.189 81.00mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
1.575Dia 40.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
8000V 8kV
Capacitance :
800pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TC
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Mount :
Chassis Mount
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
TC 800pF 8000V 8kV Ceramic Capacitor ±10% 1.575Dia 40.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TC020080BP80136BJ1 Overview
Ceramic capacitor is 1.575Dia 40.00mm in size/dimension for this device.
TC020080BP80136BJ1 Features
a size/dimension of 1.575Dia 40.00mm