TAZV686M025LRSB0000
Mfr.Part #
TAZV686M025LRSB0000
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size Code :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Pbfree Code :
No
Positive Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Factory Lead Time :
30 Weeks
Capacitance :
68µF
Mounting Feature :
Leakage Current :
0.017mA