TAZH686M006CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZH686M006CBSZ0900
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
160mA
JESD-609 Code :
e4
Height :
2.79mm
POLARIZED
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au)
Leakage Current :
0.004mA
Length :
7.24mm
Voltage - Rated DC :
6V
Capacitance :
68µF
Depth :
3.81mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
Tan Delta :
0.1
Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Size Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C