TAZH686J006CRSZ0000
Mfr.Part #
TAZH686J006CRSZ0000
Tan Delta :
0.1
8 Weeks
ESR :
900 mΩ
Dielectric Material :
Tantalum
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Width :
3.81mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Polarity :
POLARIZED
Ripple Current :
160mA
Positive Tolerance :
5%
Terminal Shape :
J BEND
Reach Compliance Code :
not_compliant
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Pbfree Code :
No
Length :
7.24mm
Negative Tolerance :
5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Height :
2.79mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Leakage Current :
0.004mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
68µF