TAZH685K035CRLB0800
Mfr.Part #
TAZH685K035CRLB0800
Surface Mount
ESR :
1300 mΩ
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.003mA
Ripple Current :
140mA
Width :
3.81mm
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
6.8μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
155°C
Length :
7.24mm
ECCN Code :
EAR99
Negative Tolerance :
10%
Reach Compliance Code :
not_compliant
POLARIZED
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tan Delta :
0.06
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
3 (168 Hours)
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Voltage - Rated DC :
35V