TAZH476K020LWSB0800
Mfr.Part #
TAZH476K020LWSB0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Molded
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.24mm
Weight :
335mg
Capacitance :
47μF
Packaging :
Tray
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.79mm
Dissipation Factor :
8 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Polarity :
Polar
Depth :
3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated DC :
20V