TAZH476K020CWSZ0900
Mfr.Part #
TAZH476K020CWSZ0900
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated DC :
20V
Capacitance :
47μF
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
335mg
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Packaging :
Tray
Package / Case :
H
Depth :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.79mm
Length :
7.24mm