TAZH475K050LRSB0800
Mfr.Part #
TAZH475K050LRSB0800
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size Code :
ESR :
500 mΩ
Terminal Shape :
J BEND
Ripple Current :
220mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.79mm
Length :
7.24mm
Pbfree Code :
No
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature (Min) :
-55°C
JESD-609 Code :
e0
Width :
3.81mm
Leakage Current :
0.003mA
Capacitance :
4.7μF
Dielectric Material :
Tantalum
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packing Method :
TR, 7 INCH
Negative Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V