TAZH475K050CRSC0824
Mfr.Part #
TAZH475K050CRSC0824
Tantalum
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Ripple Current :
130mA
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitance :
4.7μF
Negative Tolerance :
10%
Pbfree Code :
No
Operating Temperature (Max) :
155°C
Leakage Current :
0.003mA
Tan Delta :
0.06
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.24mm
HTS Code :
Width :
3.81mm
ESR :
1500 mΩ
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
10%
Height :
2.79mm