TAZH336M015CRSZ0000
Mfr.Part #
TAZH336M015CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Ripple Current :
160mA
Length :
7.24mm
POLARIZED
Height :
2.79mm
Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
e0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.81mm
Package / Case :
H
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.005mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Tan Delta :
0.08
Voltage - Rated DC :
15V
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tantalum
Weight :
335mg
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
33μF