TAZH336K015CBSB0045
Mfr.Part #
TAZH336K015CBSB0045
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Tantalum
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Positive Tolerance :
10%
Ripple Current :
160mA
Voltage - Rated DC :
15V
Factory Lead Time :
32 Weeks
HTS Code :
Width :
3.81mm
Package / Case :
H
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ESR :
900 mΩ
Length :
7.24mm
Weight :
335mg
Operating Temperature (Max) :
155°C
Capacitance :
33μF
Leakage Current :
0.005mA