TAZH336J025LRSZ0800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZH336J025LRSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Negative Tolerance :
5%
Surface Mount :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Capacitance :
33μF
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
ECCN Code :
EAR99
Tan Delta :
0.08
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Terminal Shape :
J BEND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
2.79mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Tantalum
Positive Tolerance :
5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Ripple Current :
370mA
Polarity :
POLARIZED
Pbfree Code :
No
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Leakage Current :
0.01mA
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
7.24mm
Width :
3.81mm
ESR :
180 mΩ