TAZH227K010LBSB0024
Mfr.Part #
TAZH227K010LBSB0024
CAP TANT
Stock
100
In Stock :
100
Tantalum Capacitors
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Number of Terminations :
2
Height :
2.79mm
Length :
7.24mm
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
ESR :
180 mΩ
Polarity :
POLARIZED
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
32 Weeks
Width :
3.81mm
Size Code :
2915
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Leakage Current :
0.02mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Ripple Current :
370mA
Tantalum
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
220μF