TAZH226K025LRSC0023
Mfr.Part #
TAZH226K025LRSC0023
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Terminal Shape :
J BEND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Leakage Current :
0.006mA
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Tantalum
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Length :
7.24mm
Positive Tolerance :
10%
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
370mA
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Weight :
335mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR :
180 mΩ