TAZH226K025CBSB0923
Mfr.Part #
TAZH226K025CBSB0923
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Width :
3.81mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
7.24mm
Weight :
335mg
Size Code :
Leakage Current :
0.006mA
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Tan Delta :
0.06
ESR :
900 mΩ
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Bulk
Positive Tolerance :
10%
Package / Case :
H
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
10%
Ripple Current :
160mA
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
22µF